№ 6 Небраска намалява преднината, но успява да победи № 11 Тексас A&M 61-59
AP News | 2024-03-23 | 07:08:48

КОРВАЛИС, Орегон (AP) — Алексис Марковски имаше 16 точки и шест борби и шестият поставен Небраска спечели първата си NCAA Турнирна игра от 2014 г. насам, като едва удържа номер 11 на Texas A&M 61-59 в петък вечер.

Небраска (23-22) ще играе с третия поставен Орегон Стейт в неделя. Бобрите (25-7) преодоляха бавния старт, за да победят номер 14 Източен Вашингтон със 73-51 в по-ранния мач петък вечер. Победителят в неделя се отправя към Sweet Sixteen в Олбъни, Ню Йорк.

Логан Нисли също имаше 16 точки за Небраска. Старшият Джаз Шели, който отбеляза средно 13,7 точки и 5,6 асистенции този сезон, имаше пет точки, като добави пет борби и шест асистенции.

Aicha Coulibaly имаше 26 точки и 10 борби за Texas A&M (19-12), която завърши пета в SEC и спечели голяма оферта в тазгодишния турнир за жени.

Хъскърс поведоха с цели 17 точки, но късият скок на Кулибали докара Texas A&M в рамките на 56-54 с 4:34 до края. Ендия Роджърс направи чифт наказателни удара, за да изравни резултата при 66.

Поставянето на Марковски под коша изведе Небраска напред, преди нанасянето на Кулибали и наказателното хвърляне дадоха преднина на Агис със 17,7 секунди преди края.

Хъскърс си върнаха преднината след наказателни удари на Нисли. Шели направи първи на чифт с 1,7 секунди, за да направи 61-59.

Опитът за 3 точки на Роджърс за победата беше неуспешен и Хъскърс напреднаха.

Небраска завърши на пето място в Голямата десетка този сезон, но напредна до финала на конферентния турнир, преди да падне от Айова и Кейтлин Кларк.

Това беше първото участие на Texas A&M в турнира от 2021 г. насам, когато отборът напредна в Sweet 16 за трети пореден сезон.

Texas A&M се подобри значително от миналия сезон, когато отборът спечели само девет мачове през първата година на треньора Джони Тейлър.

Агис бяха класирани на 15-то място в нацията по отскок, с общо общо 42,3 борби на мач. Те имаха 38 срещу Huskers.

Небраска имаше преднина от 14-12 след първата четвърт и започна да се отдръпва във втората, излизайки напред с 24-17 след тройка на Nissley.

Хъскърс водеха с 27-20 на полувремето и увеличиха предимството си до 36-22 след тройка на Кендъл Мориарти през третата четвърт.

Aggies затвориха разликата до 48-40 в началото на четвъртата четвърт при пропуска на Кулибали.